Mi az ADHD ? Az ADHD egy neurológiai rendellenesség, amely hiperaktivitással, impulzivitással nyilvánul meg. Ezek zavarhatóak lehetnek az érzelmi, fizikai és szociális téren. Ez a szindróma a '7o-es években kapta meg az ADHD elnevezést. Az első leirások 19o2-ben készültek G.Still által, aki tanulmányozta ezeket a gyerekeket, és rájött hogy az inteligencia szintjük normális mégis negativ viselkedésük van-agresszivek, neveletlenek, instabil érzelmüek, önkontrol problémájuk van. A továbbiakban kideritetták, hogy ezeknél a gyerekeknél figyelemzavar is jellemző.
Az ADHD 4 éves kortól diagnosztizálható. Óvodás korban ezeknek a gyerekeknek a szülei azt panaszolják, hogy gyerekük mindig mozgásban van, nyugtalan, kiváncsi, " még a kutya is fél tőle".
Kisiskolás korban viselkedési zavarok, tanulási nehézségek , figyelem zavar,ingerlékenység, impulzivitás jelenik meg. Ezért is jó ha a szülő már ovis korban felfigyel a jelekre, szakemberhez fordúl, hogy még mielőtt iskolás lessz a gyerek segitseget kapjon.Serdűlő korban a hiperaktivitás csökkenhet, de a figyelemzavar marad. A serdülő nehezen tud tanulni, nem tud öszpontositani a dolgokra, koncentrálni, ami a tanulás róvására megy.Lemarad, szégyenkezik, csúfolodnak vele,esetleg kiközösitik.Sokan viselkedési zavarokkal küzdenek, csúnyán beszélnek, verekednek, kezelhetetlenné válnak, önbizalmuk kicsi és a gyerekek és pedagogusok kiközösitése meg inkább csökkenti ezt igy a gyerek viselkedése megjobban romlik.Sajnos a pedagogusok nem tudják kezelni ezeket az eseteket, megbélyegezik őket és a gyerek érzelmi, szociális élete megsérűl. Sok szülő van aki nem fordúl szakember segitségéhez, csak egyedűl probálja " megjavitani" gyereke viselkedését vagy nem is próbálkozik.
Az ADHD-és gyerek nem tudja véglegesiteni az elkezdett dolgait, nem ismeri el a hibáit, könnyen ellehet vonni a figyelmét, nagyon hamar áttér egyik foglalkozástól a másikra, instabil lelki állapota van.Általában hamarabb cselekszik mint ahogyan gondolkozik, nem várja meg a sorát a tevékenységeknél, túl sokat beszél, túl hamar és túl hangosan. Ugyanakkor inteligencia szintjük jó.
Kezeléshez szakember szükséges, aki pszihoterápiával (rajz, játék, kognitiv-visekedés terápiával, figyelem fejlesztő gyakorlatokkal,...)segithet a gyereken. Súlyosabb eseteknél gyógyszeres kezelést is kapnak a gyerekek.
A hiperaktivitás és figyelemzavar diagnózisát különféle tesztek alapján állithatjuk fel, valamint a szülő és pedagógussal való interjú segitségével.
Ha gyereked ilyen problémával küzd ,vagy ehhez hasonlóval , szivesen válaszolok kérdéseidre.( pszich.G.Leonora)
- Bemutatkozás
- KAPCSOLAT
- Depresszió gyerek...
- A dadog...
- PÁRBESZÉD
- SZOLGÁLTATÁSOK
- Hirdetések. Események.
- PROBLÉMÁK, TÜNETEK AMIKBEN SEGITHETEK
- SZOCIÁLIS FÓBIA Biztos hallottunk már ism...
- Autizmus
- Szófogadatlan gyerek
- A gyermek fejlődésének fontosabb mérföldkövei
- Fejlesztő feladatlapok
- ÖNBIZALOM / ÖNBIZALOMHIÁNY
- TÚLSÚLYOS A GYEREKEM
- JAJ, NE, DISZLEXIÁS A GYEREKEM !
- Számitogépezzen a gyerek?
- Kell büntetni a gyereket?
- "Nem akar elaludni este a gyerekem!"
- Segitség! Hisztizik a gyerekem a fogászaton.
- ...
- Testvéri rivalizálás
- A gyerek rajzok pszichológiai magyarázata.A szinek...
- ...
- A mese fontossága a gyerek életében
- " Miért agressziv a gyermekem? "
- ...
- ...
- ADHD ( Figyelemzavar és hiperaktivitás szindróma )...
- ÉRZELMI INTELIGENCIA
- Anorexia
- A gyereknevelés
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése